Informační gramotnost - kam s ní

Informační gramotnost - kam s ní

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Michal Černý je vystudovaný učitel informatiky a fyziky, dlouhodobě působí v akademické sféře a zabývá se tématem technologií ve vzdělávání a jejich vlivem na kurikulum. Aktuálně se v rámci TA ČR na Katedře informačních studií a knihovnictví (KISK) na Filozofické fakultě MU v Brně podílí na vývoji platformy, která by měla pedagogům na středních školách usnadnit práci se studenty v tématu informační gramotnosti.
Na začátku webináře se dozvíme, co je informační gramotnost a proč bychom se jí na středních školách měli věnovat. Podle výzkumů se totiž zdá, že existuje silný vztah mezi úspěšností ve studiu a informační gramotností. Potom se krátce podíváme na to, jaká je pozice informační gramotnosti v kurikulu.
Hlavní část kurzu je věnována už samotné vyvíjené platformě KISKu – projekt ONLIFE nabízí otevřené bezplatné zdroje, které lze implementovat přímo do výuky. Je to program založený na otevřených vzdělávacích zdrojích a metodikách pro výuku informační gramotnosti napříč předměty na středních školách. Kurz vytváří odborní pracovníci a studenti KISK MUNI, ve spolupráci s učiteli a žáky středních škol. Více o projektu naleznete zde.

Prezentace lektora k nalezení zde

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Význam informační gramotnosti pro budoucnost studentů
  • Pozice informační gramotnosti v kurikulu
  • Platforma KISKu k výuce informační gramotnosti na SŠ
  • Témata v informační gramotnosti
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram