Napsali o nás

Zde najdete odkazy na online články, které o projektu Učíme online média napsala:
2. listopadu 2020
Českénoviny.cz: Projekt Učíme online nabízí nové webináře o výuce na dálku
Novou sérii bezplatných webinářů o on-line vyučování pro pedagogy zahájili dobrovolníci z organizace Česko.Digital v projektu Učíme online. Webináře povedou zkušení pedagogové z praxe a účastníci v nich budou moct získat inspiraci pro výuku na dálku. Kurzy navazují na on-line školení z letošního března, kdy se školy musely poprvé vyrovnat s přechodem na distanční výuku. ČTK o tom informovala spoluzakladatelka Česko-Digital Radka Horáková. Od jara podle ní využilo webinářů tisíce pedagogů a zájem o ně nyní ještě vzrostl. Nově se připravují také krátké mikrokurzy.
11. listopadu 2020
iRozhlas: Lehčí bylo techniku získat než s ní pracovat, říkají učitelé k distanční výuce. Pomoc nabízí webináře
Výuku na dálku v současné době komplikují hlavně nedostatečné znalosti učitelů a dětí pro práci s počítačem. Na jaře přitom bylo hlavním problémem špatné technické vybavení žáků a pedagogů. Při prvním zavření škol nemělo podle školní inspekce online připojení až 250 tisíc dětí. Pomohly ale státní dotace pro školy přes 1,25 miliardy korun, charitativní sbírky i firmy a obce, díky kterým mají mnohé rodiny počítače nebo internet.
12. listopadu 2020
Události České televize 12.11.2020: Darování počítačů
Řada žáků pořád nemá počítač pro distanční výuku. Nejčastěji jde o vícečetné rodiny, děti v pěstounské péči nebo samoživitele.
12. listopadu 2020
Rádio DAB Praha: Nedostatek znalostí pro práci s počítačem. Část učitelů a dětí neumí ovládat techniku a programy
Výuku na dálku v současné době komplikují hlavně nedostatečné znalosti učitelů a dětí pro práci s počítačem. Na jaře přitom bylo hlavním problémem špatné technické vybavení žáků a pedagogů. To se sice zlepšilo, podle zástupců škol ale zatím všichni nedovedou na potřebné úrovni s technikou pracovat a používat výukové programy.
13. listopadu 2020
ČT24: Dobrovolníci dovezli darované počítače do Chanova. Pomohou s distanční výukou
Přestože jsou školy zavřené už takřka měsíc, řada žáků pořád nemá počítač pro distanční výuku. Nejčastěji jde o vícečetné rodiny nebo děti samoživitelů či v pěstounské péči. Stále víc dobrovolníků proto organizuje sbírky notebooků. Ve čtvrtek jednu zásilku vezli na sídliště Chanov.
15. listopadu 2020
Děčínský deník.cz: Darované laptopy míří k sociálně slabším. Pomohou s distanční výukou
Úplně nový notebook už dva týdny využívá k distanční výuce 20letý student průmyslovky František Német. Bydlí v chomutovské vyloučené lokalitě, kde žije většina Romů. Nadějnému studentovi programování darovala počítač neziskovka Romea.
16. listopadu 2020
Pozitivní-zprávy.cz: Jak usnadnit učitelům online výuku? Projekt Učíme online nabízí webináře zdarma
Distanční výuka z domova může být náročná jak pro děti, tak i pro pedagogy. Právě na pomoc učitelům se soustředila komunita dobrovolníků Česko.Digital a v rámci projektu Učíme online jim nabízí webináře úplně zdarma. Tyto online kurzy vedené zkušenými pedagogy už vidělo naživo nebo ze záznamu téměř 20 tisíc učitelů.
3. prosince 2020
Eduzín.cz: Pomohli školám rozjet online výuku. „Od myšlenky do startu to bylo tři a půl dne,“ říká Eva Pavlíková z Česko.Digital
Když se na jaře školy potřebovaly rychle přesunout na internet, přibyl v Česko.Digital projekt Učíme online, který je proslavil. Od té doby tato komunita IT dobrovolníků pomohla už stovkám škol, kromě toho, že uspořádala i velkou sbírku počítačů pro potřebné rodiny. A porota jim před pár dny přiřkla 2. místo v ocenění EDUína. Uděluje se každoročně inovativním projektům ve vzdělávání.
15. prosince 2020
Aktuálně.cz: Dobrovolníci z iniciativy Česko.Digital převedli učitele na digitální břeh. A pomohli zmodernizovat české školství
Přišla náhle, jednat se muselo okamžitě. Pandemie sice zkomplikovala život celé společnosti, ale možná pomohla vzdělávacímu systému. Léta se diskutovalo o tom, že je potřeba výuku digitalizovat, aby ze škol odcházeli absolventi připravení na nové technologie, které se využívají téměř v každé profesi. Uzavření škol nabídlo příležitost. Někteří učitelé museli „poprvé“ zapnout počítač a děti zjistily, že notebooky nejsou jenom pro zábavu. Začala digitální škola hrou – někdy i únikovou.
16. prosince 2020
Eduin.cz: Aktuálně.cz: Problémy „off-line žáků“ z jara nezmizely. Chybí jim podpora rodin i vybavení
Přečtěte si obsáhlý text Michaely Endrštové, která se věnuje aktuální situaci dětí, které ani během podzimního vzdělávání na dálku měly stižený přístup ke vzdělávání. Text vyšel v rámci speciálu Chytré Česko 11. prosince na zpravodajském webu Aktuálně.cz.
17. prosince 2020
Czechcrunch: Někteří žáci jsou stále offline. Iniciativa Učíme online od Česko.Digital už pomohla 500 školám a pořádá sbírku na počítače
Projekt Učíme online vznikl v začátcích nouzového stavu doslova za pár dní. Od začátku pandemie koronaviru a s ní spojenou ztíženou situací ve vzdělávání pomáhá s přechodem škol i žáků na online výuku. Ani po deseti měsících však práce neubývá, a tak nyní projekt pod taktovkou Česko.Digital pořádá také vánoční sbírku na často zoufale chybějící techniku.
26. prosince 2020
Romea.cz: Nezůstat offline. ROMEA během pandemie rozdala romským studentům přes 80 notebooků k distanční výuce
Nezůstat offline. ROMEA během pandemie rozdala romským studentům přes 80 notebooků k distanční výuce.
6. ledna 2021
Šumperskýrej.cz: Spolupráce střední školy v Šumperku a společnosti Česko Digital má první konkrétní výsledky
Nezisková organizace Česko Digital vytvořila ve spolupráci se společnostmi Google cz, Microsoft ČR a dalšími projekt Učíme online, v jehož rámci uspořádala Sbírku počítačů. Tisíci repasovanými počítači chtěly společnosti zaměřené na firemní filantropii pomoci školám s vybavením i vzděláváním žáků a učitelů. Stovky notebooků jsou určeny i pro domácí vzdělávání žáků. Dvacet z nich zamířilo před Vánocemi do Šumperka.
5. února 2021
Příbram.cz: iPady, nové výukové programy nebo čipy pro vyzvednutí dětí. Ve Školní sází na budoucnost
Příbramské školy se připravují na návrat žáků do školních lavic. ZŠ Školní nově investovala do jazykové učebny a dokončuje bezpečný elektronický systém pro vyzvedávání dětí ve školní družině.
5. února 2021
Strakonickýdenik.cz: Nízkoprahový klub Cross Strakonice rozdává dětem notebooky a pomáhá s výukou
Dětem, které doma nemají počítač a nemohou si ho dovolit, dlouhodobě zapůjčuje nízkoprahový klub Cross PREVENT ve Strakonicích notebooky. Školáci se tak mohou účastnit online výuky.
23. dubna 2021
iRozhlas.cz: Do škol se pomalu vracejí děti. Na padesát tisíc se jich ale stále nemůže účastnit online vzdělávání
Dobrovolníci z Učíme online už rok pomáhají českým školám překonávat úskalí distanční výuky. I díky jejich nasazení a dárcům techniky klesl počet žáků, kteří se nemůžou účastnit online vyučování, ze čtvrt milionu na padesát tisíc. Část z nich ale bude potřebovat pomoc i po pondělním uvolnění. Vedle toho zbývá dobrovolníkům práce se zabezpečováním online učeben nebo s psychologickou podporou učitelů.
1. listopadu 2021
Řízení školy online: Vzniká společná platforma pro digitální vzdělávání. Školy najdou podporu i inspiraci na jednom místě
Projekt Učíme online komunity Česko.Digital se propojuje s Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR). Smyslem spolupráce je usnadnit co největšímu počtu škol využívání digitálních technologií ve výuce a tím zkvalitnit nejen distanční výuku, ale i rozvíjet digitální kompetence žáků, bez kterých se v dnešní době neobejdou.
17. listopadu 2021
Transitions: Driving Distance Learning in Czechia
How IT volunteers connected civil society with corporations to deliver computers to needy families during the pandemic.
Pro další informace ohledně projektu Učíme online a našich aktivit se obraťte na pr@cesko.digital.
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram