Technologie do školy

Pomáhali jsme školám naběhnout
na systém online výuky

Začátkem roku 2020, kdy pandemie Covid-19 ochromila celý svět, tým expertních dobrovolníků Česko.Digital spojil své síly s American Academy a komunitami GUG.cz a Microsoft Studentské trenérské centrum a odstartovali okamžitou pomoc školám, kterým výrazně usnadnili přechod na distanční výuku. Naši expertní dobrovolníci pomáhali ve školách nastavit službu Microsoft Teams nebo Google Classroom, které jsou pro školy zdarma a učitelé je mohou využívat pro videokonference s žáky, sdílení dokumentů a další aktivity související s výukou. Cílem bylo zajistit technologii do těch škol, které ji neměly v té době ještě zavedenou nebo s ní neuměly pracovat. Pokud možno v co nejkratším čase, aby vyučování mohlo nadále pokračovat.

Při přechodu na online výuku jsme pomohli se zavedením potřebných technologií 618 školám či jiným vzdělávacím zařízením. Do této pomoci se zapojilo téměř 100 dobrovolníků.

Já jsem využila nabídku Učíme online, která se ke mě dostala asi před týdnem. Ozval se mi moc milý pán z Česko.Digital, s G Suite mi na dálku pomohl, hromadně přidal žáky, trpělivě odpovídal na otázky. Mají na stránkách dotazník a ozvali se mi hned druhý den. Tímto panu Jansovi velice děkuji!

Radana Šimčíková

ředitelka ZŠ Komenského
Váš kolega z Učíme online nás kontaktoval, já jsem se s ním domluvila, co bychom potřebovali. To bylo v začátcích, kdy jsme nastavovali platformy, aby fungovaly. Domluvili jsme se na Google Disku a Google Classroom, on nám udělal webinář, doladili jsme časy, termíny. Všichni pedagogičtí pracovníci jsme se zúčastnili, bylo to super. Byť to byla hodinka, nesmírně nám to pomohlo.

Gabriela Hrušková

ředitelka ZŠ TGM ve Štětí
S Ondřejem Kroupou jsem byl v kontaktu několik týdnů, během kterých jsem byl pozván na úvodní videohovor, kde jsme řešili můj problém. Postupoval jsem dle Ondřejových rad a dostal se o kus dále. Dále jsme si vyměnili několikero e-mailů a v každém z nich jsem nacházel pomoc a potřebné info. V konečné fázi se mi díky jeho radám povedlo zajistit GFE, založit žákovské účty s doménou třetího řádu a tyto účty nastavit. Ondřej byl po celou dobu komunikace profesionální, trpělivý, nápomocný, spolehlivý a věděl si vždy rady. Byl jsem s ním naprosto spokojen a i díky němu se nám i našim žákům otevírají nové možnosti. Ondřeji Krupovi patří veliký dík za pomoc, kterou mi poskytl.

Dušan Ramírez

ZŠ Chrastava
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram