Prevence syndromu vyhoření ve školním prostředí

Prevence syndromu vyhoření ve školním prostředí

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Věděli jste, že je mnoho typů syndromu vyhoření? Jak jsou ohrožení pedagogičtí pracovníci v českém školství? Co jsou největší stresory? Jak odpočívat?

Na webináři probereme rizika – spouštěče syndromu vyhoření, popíšeme jeho jednotlivé fáze a pokusíme se projít, jak těmto rizikům nejlépe předcházet, jak zvyšovat odolnost, psychickou stabilitu a vyrovnanost. Pozitivní ladění pedagogů má přímý vliv na klima ve třídách i v celé škole, to se pak zpětně odráží v psychické pohodě pedagogických pracovníků. 

Mgr. Miroslav Vosmik je pedagog s 25 letou praxí, dlouholetý poradenský pracovník škol, metodik a lektor dalšího vzdělávání, kariérový poradce a psychoterapeut. Autor publikací metodicky podporujících učitele, poradenské pracovníky škol a asistenty pedagoga. 

Prezentaci naleznete Zde.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Dozvíte se, co dělat, aby se u vás syndrom vyhoření nerozvinul
  • Naučíte se pohlížet na sebe samého/sama i svou práci jinýma očima
  • Dokážete identifikovat signály vyhoření u ostatních lidí kolem sebe
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram