Přezkoušení domškoláků: jak na to?

O kurzu

Prezentace k dispozici ZDE.

Webinář je postaven na sdílení dosavadní praxe z přezkoušení domácích školáků. Podíváme se, jak domácí vzdělávání probíhá z pohledu rodiče. Definujeme si roli učitele v procesu domácího vzdělávání. Budeme se věnovat cílům a formám přezkoušení, kritériím hodnocení a administrativním náležitostem, které k domácímu vzdělávání patří. Podíváme se také na praktické ukázky výstupů žáků a na možnosti práce se žáky s SVP u přezkoušení.

Co Vám webinář přinese:

- přehled forem a metod přezkoušení a administrativní náležitosti
- jak a co při přezkoušení hodnotit a jak pracovat s kritérii hodnocení školy
- příklady výstupů žáků
- inspirace pro práci s žáky s SVP při přezkoušení
- vhled do života domškoláckých rodin

Cílové publikum: Učitelé základních škol, ředitelé základních škol, kteří pracují s domácími školáky.

Šárka Plocková Hauznerová je přezkušující učitelka domácích školáků ve třech školách v ČR. Domácímu vzdělávání se věnuje již sedmým rokem. Jejím posláním je umožnit každému dítěti prožít u přezkoušení úspěch a vytvořit prostor pro reflexi vlastních pokroků a budoucích výzev. Zkouší různými formami podle potřeb konkrétní školy. Je mámou dvou dětí.

Show More
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram