Jak budovat učící se komunitu ve škole

Jak budovat učící se komunitu ve škole

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Po krátkém úvodu - představení lektora a jeho školy - dojde na diskusi účastníků webináře na témata "co je pedagog profesionál" a "jaká úskalí se mohou vyskytnout při budování učící se komunity ve škole". Potom už se lektor věnuje případové studii - budování komunity v jeho škole. Seznamuje s postupem tvorby plánů profesního rozvoje pedagogů a rozebírá konkrétní příklady kolegiální spolupráce. Následuje téma učících se skupin a vše uzavítá diskuse lektora s online účastníky webináře.

Prezentace ke stažení ZDE

Aleš Kozák již několik let působí na ZŠ a MŠ Ostašov, která díky projektu Pomáháme školám k úspěchu, prošla změnami přístupu ke vzdělávání i k jejich vlastnímu učení. Na škole pracuje jako zástupce ředitele a měl možnost být přítomen většiny změn a být toho součástí i jako pedagog.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Účastník se dozví, co je to učící se komunita
  • Získá konkrétní informace o tom, jak takovou komunitu ve škole vytvořit, na co si při tom dát pozor
  • Seznámí se s konkrétní příklady spolupráce mezi kolegy
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram