Tvůrčí psaní v praxi

Tvůrčí psaní v praxi

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Hlavní náplní tohoto kurzu jsou 4 praktická cvičení, zaměřená na rozvoj 4 základních stavebních kamenů nezbytných pro stavbu povídky – slovní zásoba, tvorba postav, popisy a klišé. Tato cvičení, která si rovnou vyzkoušíme a budeme se zabývat i jejich vyhodnocením, můžeme snadno využít ve výuce. Na závěr zazní zajímavé dotazy z řad pedagogů.

Prezentace k dispozici ZDE

René Nekuda vystudoval Literární akademii v Praze, několik let pracoval jako novinář, píše povídky a divadelní hry, cestuje po světě a o svých cestách také přednáší. Od roku 2011 profesionálně vyučuje tvůrčí psaní.

Je vítězem první tištěné reality show (časopis Nový prostor, 2005), na svém kontě má několik drobných literárních ocenění a svoji tvůrčí energii realizuje v mnoha veřejných projektech (moderování, režie/dramaturgie pořadů či jako herec).

Dále si vede svůj internetový medailonek renenekuda.cz spojený s blogem (nejen) o kreativitě a tvůrčím psaní. René Nekuda studoval tvůrčí psaní mimo jiné u Daniely Fischerové, Petra Šabacha, Radky Denemarkové, Arnošta Goldflama, Ivony Březinové.

V roce 2013 absolvoval přátelské školení výuky tvůrčího psaní na Chapman university v Los Angeles, USA. Autor je součástí European Association of Creative Writing Programmes (EACWP), jeho studenti úspěšně vydávají knihy a někteří jsou zapojeni do chodu českého kulturního života.


Doporučená literatura:

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Inspirace do hodin mediální výchovy či slohu (český jazyk a literatura)
  • Tipy na zajímavá cvičení tvůrčího psaní

Obsah kurzu

Tvůrčí psaní v praxi

Záznam celého webináře

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram