Jak (beze strachu) začít s novou informatikou na 1. stupni

Jak (beze strachu) začít s novou informatikou na 1. stupni

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Kurz obsahuje po uvedení do situace představení čtyř částí nové informatiky – Digitální technologie, Informační systémy, Data, informace a modelování a Algoritmizace a programování. Dozvíte se, co se za učivem a očekávanými výstupy pro 1. stupeň skrývá a jak vůbec s výukou nové informatiky začít. Seznámíte se s různými hrami a aktivitami, které umožní prostřednictvím asistovaného badatelství vést děti k objevování nových informatických konceptů. Vyzkoušíte si aktivity, které lze realizovat bez počítačů, tzv. unplugged, a které podporují týmovou spolupráci a diskuzi.

Štěpánka Baierlová vystudovala učitelství na MFF UK v Praze. V létě přesídlila ze Sušice do Brna a v současné době učí na základní škole Labyrinth v Brně matematiku, informatiku a robotiku. O své práci hodně přemýšlí, ráda zkouší nové metody a neustále se snaží hledat nové cesty, které naše školství mohou posunout o kousek dál. V letošním roce se dostala do světové TOP 50 inspirativních učitelů Global Teacher Prize.

Prezentace ke stažení ZDE

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Zorientování se ve změnách RVP ZV pro novou informatiku
  • Seznámení se se 4 oblastmi nové informatiky
  • Tipy na aktivity do hodin podle jednotlivých oblastí
  • inspirace a zdroje
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram