19. listopadu 2021
Markéta Horáková

Víte, že polovina duševních onemocnění u dětí se projeví před jejich 14. narozeninami?

Právě proto je tu Safezóna. První jednotný digitální prostor pro podporu duševní pohody dětí v těžkých životních situacích. Zaměřili jsme se na starší žáky druhého stupně základních škol a pod jednu střechu spojujeme odborníky, kteří této cílové skupině pomáhají. Děti se tak dostanou k ověřeným informacím na pár kliků. Bezpečně a přehledně. 

Vybrali jsme 15 nejpalčivějších situací, které děti prožívají. Provázíme je celým procesem, od pojmenování, toho, co prožívají až po návštěvu odborníka. Přinášíme jim srozumitelné informace, garantované experty v oboru. V budoucnu plánujeme zapojit do projektu další cílové skupiny, které mohou dětem v jejich obtížných situacích značně pomoci, ať už to jsou rodiče, učitelé či vedoucí zájmových kroužků.

Kompletní informace o projektu a jeho vývoji najdete v článku na našem blogu

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram