05. listopadu 2021
Rona Jankovičová

Možná jen kapka v moři – ale moc důležitá. Česká spořitelna přispěla technikou do Sbírky počítačů

Pro Českou spořitelnu je důležitým posláním zlepšovat a inovovat vzdělávání a školství, proto v minulém roce díky své Nadaci podpořili celý projekt Učíme online. Snažili se ale najít i nový život své vyřazené technice. Kolik notebooků darovali a jaká je jejich vize pro zlepšování podmínek státního vzdělávání?

Nadace České spořitelny se zaměřuje na podporu a rozvoj učitelské profese a vzdělávacích programů jako Učitel naživo nebo Elixír do škol. Právě proto věří, že prosperující společnost vede skrz budování sebevědomí a rozvíjení svého potenciálu. Láska k učení a získávání nových poznatků je toho součástí. 

Nejen v době, kdy distanční výuka proměnila charakter povinné školské docházky v povinné školní přihlášení, je inkluzivní přístup k počítačům jedna ze skvělých možností jak pomoci. Česká spořitelna tak činí pravidelně. „Pokud mají firmy možnost darovat výpočetní techniku, není nic jednoduššího,“ vyzývá Lucie Ellingerová, manažerka komunikace Nadace České spořitelny.

Do Sbírky počítačů předala ve 3 darovacích vlnách již více jak 350 notebooků a plánují toto číslo postupně navyšovat. „Tyto darované notebooky jsou vzhledem k jejich stáří v dobrém stavu. Je vidět, že byly nejen pravidelně servisované, ale před darem ještě prošly výstupní kontrolou. Poruchových kusů je tedy minimální množství,“ říká dobrovolnický koordinátor sbírky Pavel Šnábl a dodává: „Díky tomu můžeme tyto notebooky velice rychle předat tam, kde jsou potřeba. Děkujeme.

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram