27. července 2021
Katarina Kostolna

Do Sbírky počítačů přispěla i globální farmaceutická společnost Novartis

Mohlo by se zdát, že s návratem dětí do škol není potřeba pokračovat ve sbírce počítačů, opak je však pravdou. Sbírka počítačů, která začala v první vlně pandemie v březnu 2020 s cílem umožnit potřebným dětem plnohodnotné zapojení se do online výuky, stále probíhá. Od loňského března jsme do rodin, kde chyběly počítače poskytli téměř 2 500 kusů počítačové techniky. A stále je možné darovat starší či nevyužívané funkční počítače, notebooky či tablety, tak jak to v nedávné době udělala společnost Novartis. 

Globální farmaceutická společnost Novartis je třetí firmou v pořadí, která na výzvu sbírky počítačů odpověděla. Novartis působí ve 140 zemích světa a zaměstnává přibližně 110 000 lidí. Řadí se mezi přední světové společnosti, které investují do vlastního výzkumu a vývoje. Jejím posláním je objevovat nová řešení, která zlepšují a prodlužují život pacientů. Její léčivé přípravky užívá více než miliarda lidí po celém světě, v ČR nabízí léky především v oblasti kardiologie, neurologie, oftalmologie a onkologie.

Jak jste se o Sbírce počítačů organizované v rámci projektu Učíme online dozvěděli?

O této aktivitě, která nás velmi zaujala, jsme se dozvěděli z webových stránek projektu, říká tisková mluvčí společnosti Kateřina Nosek.

Proč jste se do Sbírky počítačů rozhodli zapojit a techniku darovat?

Naše společnost v České republice zaměstnává přes 1800 zaměstnanců, z nichž velká část má děti ve školním věku. Brzy po vypuknutí pandemické situace jsme si uvědomili, že toto pandemické období bude velmi náročné nejen pro školou povinné děti, které nejsou plně technicky vybavené, ale i pro jejich rodiče. Proto jsme se rozhodli pomoci touto cestou.

Máte předchozí zkušenosti s darováním techniky? A pokud ano, darujete vyřazenou techniku pravidelně, nebo tuto aktivitu plánujete?

Byla to naše první zkušenost a velmi rádi v této aktivitě budeme pokračovat, pokud to bude možné.

Co byste chtěli vzkázat ostatním firmám, které nemají zkušenosti s darováním, a co byste jim doporučili?

Každá, byť i jednorázová vlna solidarity či soudržnosti může přispět k harmonickému fungování celé společnosti. A dárcovství je jedním ze sjednocujících prvků, který může mobilizoval soudržnost a ochotu ke vzájemné pomoci v naší společnosti.uci

Společnost Novartis věnovala notebooky přes Sbírku počítačů. Ve spolupráci s 37 organizacemi putovala technika k dětem. Zapojily se neziskové organizace jako například Vzájemné soužití působící v Ostravském regionu, organizace Leccos ze Středočeského kraje, společnost Tady a teď z Plzeňska,  dětské domovy v Ústeckém kraji nebo několik základních škol z Kutnohorska, za to jí patří velké díky. 

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram