Co se umělá inteligence nenaučí a proč je to důležité pro vzdělávání

Popis

Prezentace ke stažení ZDE.

Cílem webináře bude ukázat současné možnosti umělé inteligence ve vztahu ke vzdělávacím obsahům a kompetencím. Budeme diskutovat o tom, co je možné snáze a co hůře delegovat na počítače, a proč tato úvaha mění způsob i obsah toho, co se snažíme v žácích ve škole rozvíjet. Pokusíme se sledovat a analyzovat jednotlivé ukázky a nabídnout zajímavé náměty do školní praxe.

Co Vám webinář přinese:

- Učitel se seznámí s jednoduchými příklady využití AI dostupných pro školní prostředí
- Učitel se seznámí s tím, co je a jak funguje AI
- Učitel dokáže ve své praxi odhadnout význam vzdělávacích obsahů a kompetencí s ohledem na 4. průmyslovou revoluci
- Učitel dokáže přicházet s tématy, která zdůrazní význam školy v současné společnosti – vůči AI, postfaktické době atp.

Michal Černý působí jako akademik a výzkumník na Katedře informačních studií a knihovnictví v Brně, učí předměty související s technologiemi ve vzdělávání, informační gramotností, filozofií výchovy a proměnou společnosti skrze techniku. Je autorem více než dvaceti knih na tato témata. Původním vzděláním je učitel fyziky a informatiky pro střední školy.

Projekt Učíme online je aktivitou dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram