Jak zvládat stres?

Popis

Prezentace ke stažení ZDE.

Stres je trendy slovo. A zároveň si většina z nás přeje ho mít méně. Chci vám ukázat, že stres je normální součástí života, a že cílem není se ho zbavit, ale naučit se s ním pracovat.Jak stres vlastně vzniká a co všechno spouští v těle? Je to skoro neuvěřitelný koncert pochodů, který má za hlavní cíl nás chránit. Tahle ochranná funkce, ale mizí, když je ho moc dlouhodobě a stres nám pak začne spíše škodit. Bolesti hlavy, zad, špatný spánek jsou jen některé z příkladů, co se může stát, když se vymkne kontrole. Ukážeme si, jak kontrolu znovu získat. Podíváme se, co dělat v náročných chvílích, i jak se o sebe starat dlouhodobě a budovat si tak vyšší míru odolnosti proti stresu. A ve výsledku si tak dodat více radosti do života.

Součástí workshopu je také relaxační dechové cvičení, které používají například hasiči při náročných situacích. A vy ho můžete využít také. Na workshopu si ukážeme jak.

Co Vám webinář přinese:

- porozumění, jak stres funguje a co spouští v těle
- techniky, jak se stresem pracovat
- jak se můžu stát odolnějším proti stresu

Markéta Horáková je designérka a zakladatelka Terapie v lese. Založila ji z přesvědčení, že každý může žít spokojený život. Sama si prošla terapií a ví, jak může trvat dlouho, než se na ní člověk odhodlá. 
Před lety spoluzaložila digitální agenturu 2fresh, která si získala renomé na českém trhu. I přesto, že se dnes designu již nevěnuje, láska k němu jí zůstala. Promítá ji do Terapie v lese, kde je jejím cílem, aby pomáhala a zároveň měla přesah v podobě skvělé péče o klienta. Navíc příroda sama o sobě je piece of art. Minulý rok se stala lektorkou jógy.

Projekt Učíme online je aktivitou dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram