Jak zvládat stres?

Jak zvládat stres?

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Lektorka se věnuje stresu ze všech úhlů pohledu. Po svém vlastním představení hovoří o tom, co je stres a jak funguje nervová soustava. Popisuje účinky stresu na naše tělo a mysl. Stres nemusí být vždy jen ten špatný, který má pro nás nepříjemné dopady. Se špatným stresem je třeba se vyrovnávat, nenechat ho se stupňovat, neboť může vést až k různým onemocněním. Lektorka popisuje tři techniky, které jí fungují na snižování hladiny stresu. Jsou to kontrolované dýchání, mysl (mindfulness) a pohyb. Následně se lektorka věnuje tomu, že stres může působit i dlouhodobě. K tomu dává užitečné návody, jak pracovat s dlouhodobým stresem a jak ho zvládat. Poslední část je věnovaná dotazům.

Prezentace ke stažení ZDE

Markéta Horáková je designérka a zakladatelka Terapie v lese. Založila ji z přesvědčení, že každý může žít spokojený život. Sama si prošla terapií a ví, jak může trvat dlouho, než se na ní člověk odhodlá. 
Před lety spoluzaložila digitální agenturu 2fresh, která si získala renomé na českém trhu. I přesto, že se dnes designu již nevěnuje, láska k němu jí zůstala. Promítá ji do Terapie v lese, kde je jejím cílem, aby pomáhala a zároveň měla přesah v podobě skvělé péče o klienta. Navíc příroda sama o sobě je piece of art. Minulý rok se stala lektorkou jógy.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Přehledné povídání o stresu, jeho příčinách, dopadech na tělo
  • Techniky, jak se stresu bránit, jak ho zvládat (je myšleno i na dlouhodobý stres)
  • Osobní příklady ze života, velmi konkrétní
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram