Kybernetická bezpečnost - Bezpečně v kyber!

Kybernetická bezpečnost - Bezpečně v kyber!

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Lucie Kosová v minulosti působila jako pracovník a odborný lektor se specializací na rizikové chování dětí a mládeže a nyní pracuje na oddělení vzdělávání NÚKIB jako metodik. Zaměřuje se na oblasti vzdělávání, prevence i metodické podpory v kybernetické bezpečnosti pro zaměstnance státní správy i pedagogické pracovníky.
V tomto kurzu nás lektorka nejprve seznámí se základními pojmy a bude hovořit o souvislostech mezi digitalizací vzdělávání a kyberbezpečností. Hlavní část kurzu je věnována tomu, jaký způsob podpory a pomoci NÚKIB v oblasti kyberbezpečnosti poskytuje školám a učitelům. Je zdůrazněna nutnost implementace pravidel, doporučení v této oblasti pro školy a také důležitost osvěty. Lektorka ve své prezentaci odkazuje na online kurzy, které na svých webových stránkách pořádá NÚKIB. Tyto kurzy mohou učitelé absolvovat a sami se tak v oblasti kyberbezpečnosti vzdělat.

Prezentace ke stažení ZDE

Odkazy na online kurzy na webových stránkách NÚKIB:

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Metodická podpora pro pedagogy a pracovníky v oblasti vzdělávání a prevence
  • Osvěta v kybernetické bezpečnosti
  • Zvýšení povědomí o možnostech digitalizace vzdělávání ve školství
  • Bezpečnostní audity pro školy
  • Metodická podpora ze strany NÚKIB
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram