Principy svobodné firmy ve školství – o vztahu zřizovatel-škola

Principy svobodné firmy ve školství – o vztahu zřizovatel-škola

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Lektoři nejprve charakterizují fungování tradiční organizace (nejen ve školství), poukazují na vztahy, jasně daný rozvrh činností, odpovědnost koncentrovanou na vrcholu, úkolové řízení vedené jednosměrnou komunikací a nespokojenost všech zúčastněných. Poté představují fungování ve Scio, vychází z 20 let zkušeností. Mluví o svobodě, o delegování odpovědnosti, o solidaritě a vzájemné pomoci, prostoru pro seberealizaci, sdílení zkušeností, informací a dat a dalších principech svobodné firmy. Představují ScioŠkoly, společná východiska a cíle, komunikační kanály a vzájemné vztahy a přístupy k žákům. V závěru zodpovídají dotazy účastníků, které byly rovněž zaměřeny na rozdíl mezi tradiční výukou a výukou ve ScioŠkolách.

Prezentace ke stažení zde

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Co jsou to svobodné firmy, na jakých principech fungují
  • Jak lze tyto principy aplikovat ve školství
  • Jaké nástroje je k tomu možné využít
  • Na které limity narážíme
  • Kde najít další informace a inspiraci

Obsah kurzu

Záznam celého webináře

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram