Roboti Bee-bot, Ozobot a Micro:bit na základní škole

Roboti Bee-bot, Ozobot a Micro:bit na základní škole

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Robotek Bee-bot se dá použít pro pochopení tvorby jednoduchého programu v součinnosti s prověřováním znalostí učiva. Žáčci se musí soustředit na zadávání přesných informací, uvědomit si pravolevou orientaci a mohou pracovat ve skupinkách při tvorbě jednotlivých úkolů. Kapitola je doplněna zajímavými odkazy na literaturu a Bee-Bot emulátor.
Ozobot toho už umí víc, je komplexnější a paradoxně levnější a menší. OzoBot je také edukativní hračka pro děti od osmi let, programuje se pomocí červených značek a řídí se podle čáry. Je již možné mu zadávat složitější příkazy. V další části nám lektor předkládá praktické ukázky práce s OzoBotem - programování na papíře a programování přes počítač.

Odkazy:
http://ozobot.sandofky.cz/
https://ozobot.com/
https://ozobot.com/create/ozoblockly
https://ozobot.com/create/challenges

Micro:bit je narozdíl od předchozích robotů programovatelná destička za velmi příznivou cenu. Je programovatelná blokově i textově a dá se k ní připojit řada přídavných zařízení.

Odkazy:
https://www.microbiti.cz/
https://microbit.org/

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Velmi zajímavě a zaujatě vysvětleny rozdíly a funkce jednotlivých robotů
  • Praktické ukázky programování každého z robotů

Obsah kurzu

Roboti Bee-bot, Ozobot a Micro:bit na základní škole

Záznam celého webináře

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram