Roboti Bee-bot, Ozobot a Micro:bit na základní škole

Roboti Bee-bot, Ozobot a Micro:bit na základní škole

  • Úroveň kurzu Všechny úrovně
  • Kategorie Kurz
  • Trvání 1h 13m
  • Celkem zapsáno 0
  • Poslední aktualizace 25. května 2021

O kurzu

V kurzu se seznámíme se třemi různými typy robotů, které se dají použít ve výuce na základní škole. Nejprve se seznámíme s nejjednodušším typem robota Bee-bot a s jeho využitím v předmětech na nižším stupni základní školy nebo pro předškoláčky. OzoBot je edukativní pomůcka pro žáky od osmi let a dá se kódovat pomocí barevných značek. V poslední části se seznámíme s programovatelnou deskou Micor:bit

Popis

Robotek Bee-bot se dá použít pro pochopení tvorby jednoduchého programu v součinnosti s prověřováním znalostí učiva. Žáčci se musí soustředit na zadávání přesných informací, uvědomit si pravolevou orientaci a mohou pracovat ve skupinkách při tvorbě jednotlivých úkolů. Kapitola je doplněna zajímavými odkazy na literaturu a Bee-Bot emulátor.
Ozobot toho už umí víc, je komplexnější a paradoxně levnější a menší. OzoBot je také edukativní hračka pro děti od osmi let, programuje se pomocí červených značek a řídí se podle čáry. Je již možné mu zadávat složitější příkazy. V další části nám lektor předkládá praktické ukázky práce s OzoBotem - programování na papíře a programování přes počítač.

Odkazy:
http://ozobot.sandofky.cz/
https://ozobot.com/
https://ozobot.com/create/ozoblockly
https://ozobot.com/create/challenges

Micro:bit je narozdíl od předchozích robotů programovatelná destička za velmi příznivou cenu. Je programovatelná blokově i textově a dá se k ní připojit řada přídavných zařízení.

Odkazy:
https://www.microbiti.cz/
https://microbit.org/

Co se naučím?

  • Velmi zajímavě a zaujatě vysvětleny rozdíly a funkce jednotlivých robotů
  • Praktické ukázky programování každého z robotů

Témata v tomto kurzu

6 Lekce1h 13m
Zdarma

Požadavky

  • Nejsou žádné

Štítky:

Cílové publikum

  • Učitelé ZŠ
Projekt Učíme online je aktivitou dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram