Revize v oblasti Informatiky – proč a co nám to přinese?

Revize v oblasti Informatiky – proč a co nám to přinese?

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Na začátku roku byl vydán revidovaný Rámcový vzdělávací program s novým oborem Informatika a klíčovou kompetencí Digitální gramotnost. Co to pro školy znamená? Jak by měly začít s výukou nové informatiky? Jak to bude vypadat v ostatních předmětech? Co to jsou digitální kompetence? – To jsou témata, které v současné době rezonují na sociálních sítích v učitelských skupinách.

Účastníci kurzu se dozví nejzásadnější změny v novém RVP ZV - rozšířená hodinová dotace předmětu Informatika, změna zaměření vzdělávací oblasti, rozdělení obsahu do 4 oblastí, nová klíčová kompetence. Lektorka vysvětluje, proč je revize v oblasti Informatiky nutná, jaké učebnice a další materiály mohou učitelé využít a jaké konkrétní kroky mají školy/učitelé podniknout k zavedení změn.

Prezentace ke stažení ZDE

Odkazy k webináři:

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Kokrétní změny v RVP ZV v oblasti Informatiky
  • Tipy na učebnice informatiky
  • Tipy na online kurzy a projekty
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram