Jak vyučovat dějepis distančně?

Jak vyučovat dějepis distančně?

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Aleš Sedlmeier je učitelem na základní škole, učí dějepis a francouzský jazyk. Ve webináři seznamuje se svými vyzkoušenými způsoby aktivní výuky v dějepise.

Na úvod představuje myšlenkové pozadí svých metod a velmi stručně ukazuje přehled zajímavých zdrojů a inspirací. Dále na 4 konkrétních ukázkách představuje různé metody pro synchronní a asynchronní výuku. V tématu občanské války ve Španělsku pracuje s Jamboardem a myšlenkovou mapou. U Jana Amose Komenského pracuje s připraveným textem, žáci používají internet a LearningApps.org pro vytvoření časové osy. Třetí téma zkoumá život venkovana ve středověku, učí žáky klást otázky, vyhledávat v textu informace a propojovat s obrazovým materiálem. Čtvrtý příklad využívá video Slavné dny a žáci připravují stránku do učebnice. Poté autor představí a ukáže způsob práce s HistoryLabem a s Historianou. Na závěr zodpovídá dotazy, které se týkají ukázaných příkladů a jejich praktického využití. Časté dotazy jsou na aktivní zapojení žáků, jejich kontrolu a hodnocení.

Prezentace lektora zde

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Ukázka 4 hodin dějepisu na 4 různá témata
  • Seznámení s HistoryLabem a Historianou
  • Myšlenkové zakotvení moderního vyučovacího přístupu
  • Odkazy a stránky k další inspiraci a se zdroji k využití
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram