Jak technologie může šetřit čas a energii (nejen) v online výuce

Jak technologie může šetřit čas a energii (nejen) v online výuce

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

V kurzu se dozvíte, jak vám správné nastavení technologií ušetří čas a pomůže pracovat efektivněji, a to jak v online výuce, tak v běžném životě. Názorné ukázky a tipy jsou demonstrovány na nástrojích od Googlu (Gmail, Kalendář, Učebna, Meet), ale v obecné rovině jsou přenositelné a využitelné i v jiných běžně užívaných nástrojích. Naučíte se, jak můžete snadno plánovat a organizovat své časové kapacity přes tak jednoduchý nástroj, jako je Kalendář, a to prostřednictvím funkcí vyhledání společného času a nastavení bloků pro schůzky. V Gmailu se naučíte například odložit e-mail, pochopíte, proč někdo píše zprávy o maximálně pěti větách, nebo se dozvíte, jaké možnosti organizace inboxu máte, aby to vyhovovalo fungování vašeho mozku. Největší část kurzu se zabývá Google Učebnou – notifikacemi, komentáři, hodnocením, známkováním a dalšími užitečnými funkcemi a radami, jak na to. Na závěr se pak dozvíte pár užitečných tipů pro videohovory, třeba jak zpestřit přestávky pomocí odpočtu času.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Usnadnění plánování časových kapacit pomocí kalendáře
  • Další nástroje pro organizaci času (Reservio, Calendly, Doodle)
  • Efektivní organizace inboxu (archivace, odložení e-mailu, štítky aj.)
  • Doporučení pro Google Učebnu (notifikace, hodnocení, komentáře aj.)
  • Tipy pro videohovory nejen v Google Meet
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram