Romové a my - obavy, výzvy i příležitosti

Romové a my - obavy, výzvy i příležitosti

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Tento kurz je zaměřen na nejčastější problémy, které provází romské děti na základních i středních školách. Představuje stručně romskou komunitu, koncept sociálního vyloučení a především dopady sociálního vyloučení na život romských dětí a jejich vzdělávání. 

Lektorka problémy popisuje skrze perspektivu romského dítěte, s uvedením do kontextu jeho sociálních vztahů a dalších obtíží. Nabízí možnosti řešení, představí konkrétní nástroje a doporučí účastníkům, kde mohou hledat další zdroje pomoci či informace. 

Lektorka Veronika Kandelová vystudovala sociální pedagogiku a sociální práci, 15 let pracovala v nestátní neziskové organizaci, kde se věnovala především sociální práci s romskými dětmi a mládeží. Poslední rok pracuje jako projektová manažerka na univerzitě, kromě toho je také lektorkou, facilitátorkou a organizátorkou případových konferencí. 

Interaktivní případová konference video: Interaktivní případová konference - Co to je? - YouTube 

Agentura pro sociální začleňování: Agentura pro socialni zaclenovani – Odbor pro sociální začleňování (Agentura) je jedním z odborů MMR ČR. Agentura je vládním nástrojem na podporu obcí, které řeší problematiku sociálního vyloučení. (socialni-zaclenovani.cz) 

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Co je sociální vyloučení a jak se projevuje v životě Romů
  • Jaké jsou postoje Romů ke vzdělávání a co je ovlivňuje
  • Jaké nástroje sociální práce lze využít ve škole a při vzdělávání
  • Tipy na další zdroje či organizace
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram