Využití (nejen) Google nástrojů pro online výuky zeměpisu

Využití (nejen) Google nástrojů pro online výuky zeměpisu

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Zapojení google maps do výuky zeměpisu jak při online výuce, tak offline.

Žáci se naučí využívat jak tranzit tak i sdílení polohy, což následně mohou využít i v soukromém životě a cestování. Dále v kurzu zjistíte jak na kreativní úkoly v učebně google, naučíte se využívat rubriky pro hodnocení úkolů pomocí kritérií a mnoho dalšího. Kurz se věnuje zejména zajímavým aplikacím, které zefektivní každou výuku zeměpisu. Řeč bude o Google flights, které jsou skvělým pomocníkem pro plánování letenek, dále o aplikaci Flightor, který vám pomůže najít ty nejvýhodnější letenky nebo o aplikaci Wikitravel, která vám naopak pomůže vytvořit nezapomenutelný itinerář pro vaši dovolenou. V aplikacích Numbeo a Google Public Data se podíváme blíže na demogragrafické údaje a zajímavé data, se kterými žáci můžou dále pracovat v hodině. Aplikace Tour Creator nám pomůže vytvořit vlastní tour a Youtube timelaps zase sledovat jevy, o kterých se vám možná doteď nezdálo!

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Jak využít aplikace ve výuce
  • Kde najít nejlevnější letenky
  • Praktické znalosti, pro plánování vlastní dovolené
  • Naučíte se snadněji orientovat v online mapách
  • Po zhlédnutí videa budete umět využít aplikace (nejen) od Google na maximum
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram