Nenásilná komunikace pro život - úvod

Nenásilná komunikace pro život - úvod

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Kurz je zaměřen na umění nenásilné komunikace a je koncipován tak, aby účastníci odešli s metodou, kterou mohou začít okamžitě praktikovat ve svých životech. Praktikování nenásilné komunikace učí lidi otevřeně vyjadřovat svoje emoce a potřeby, postarat se o sebe, své hranice a zároveň druhým lidem neublížit. Učí člověka vyjadřovat se srozumitelně tak, aby druzí skutečně pochopili, co potřebuje, a také jej učí komunikovat s úctou k sobě i k druhým. Používá se mimo jiné jako mediační prostředek v případech, kdy se lidé potřebují domluvit. Výsledkem používání nenásilné komunikace v běžném životě jsou zdravější, autentické vztahy, sebevědomější přístup k životu, přijetí sebe i druhých a vědomá práce s vlastními emocemi.

ento kurz nazvaný Nenásilná komunikace pro život – úvod je prvním dílem dvoudílného webináře, bude mít tedy ještě své pokračování. Tento první díl je zaměřený na chyby v komunikaci, vnitřního kritika a praktickou práci s emocemi a to, jak emoce ovlivňují komunikaci. Cvičení na emoce/potřeby, které lektorka představí, zahrnuje psychohygienickou techniku pro běžné denní použití. Výsledkem bude nejen lepší komunikace, ale i porozumění sobě a uvolnění vnitřního tlaku.  V kurzu se dozvíte, proč se lidé vyjadřují nesrozumitelně a neříkají to, co ve skutečnosti říct chtějí, a také si zvědomíte roli vnitřního kritika a důležitost převzetí osobní odpovědnosti v komunikaci. Možná si také uvědomíte, co sami můžete dělat jinak tak, aby se vám lépe komunikovalo s partnery, děti, rodiči, klienty a s kolegy.

Prezentaci naleznete ZDE.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Rozumět svým emocím a potřebám a umět je vyjádřit
  • Prakticky používat 4 kroky nenásilné komunikace a změnit tak z hloubky svou komunikaci
  • Uvolnit vlastní vztek, abyste mohli nenásilně komunikovat
  • Zjistíte své vlastní bloky a možné komunikační potíže a to, jak je překonat
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram