Umělá inteligence v hodinách informatiky

Umělá inteligence v hodinách informatiky

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Velmi zajímavé a současné téma kurzu určitě zaujme nejen učitele ICT, ale i ty, kteří se nebojí nového a nechtějí zůstat pozadu. Získáte informace k obecné orientaci v základních principech strojového učení, zajímavé náměty do výuky a metodický návod, jak použít a trénovat strojové učení. Vše je doplněno praktickými a zajímavými ukázkami, které je dobré si vyzkoušet ihned během sledování. 

Dozvíte se ve zkratce, co to je umělá inteligence a strojové učení. Jak se trénují systémy umělé inteligence a jak je využít ve Scratchi. Učebnice Strojové učení pro děti obsahuje 13 jednoduchých a zábavných projektů, které děti na 2. stupni ZŠ provedou trénováním systémů umělé inteligence a jejich využití ve Scratchi.

Lektor kurzu Radovan Lupták je IT analytik a učitel informatiky a programování na základní škole, se zájmem o nové technologie.

Odkaz na iniciativu AI dětem 

Odkaz na ChatGPT 

Odkaz na generátor myšlenkových map 

Odkaz na quick draw 

Odkaz na Teachable Machine 

Odkaz na inteligentní malování 

Odkaz na hru hledání věcí podle emoji 

Odkaz na Machine learning for kids 

Odkaz na scratch 

Prezentaci naleznete ZDE.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Pracovat s ChatGTP
  • Propojení ChatGTP s MindMap
  • Přehled o pojmech UI
  • Propojení ML4Kids a Scratch
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram