Krize – jak vzniká a jak s ní pracovat

Krize – jak vzniká a jak s ní pracovat

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Krize je součástí života a každý z nás musel nebo bude muset někdy nějaké čelit. Krize ovšem nemusí být jen negativní životní zkušeností, často totiž, když ji překonáme, vycházíme z ní posílení, jinými slovy se může každá taková situace stát příležitostí ke změně. 

V tomto kurzu se v prvé řadě dozvíme definici krize, co to je a co ji může způsobit. Lektor Michal Kniha nám pomocí jednoduchého modelu Tělo - Mysl - Emoce vysvětlí, jak krize funguje a jak se projevuje v našem těle. Poté nám nabídne základní techniky, jak správně pracovat s projevy prožívání krize, které nám mohou pomoci ji zdárně zvládnout a překonat. Velmi zajímavá je také praktická ukázka modelového hovoru, kde člověk, který se ocitl v krizi, volá na tísňovou linku. 

Lektor Michal Kniha je vystudovaný speciální pedagog, terapeut a mediátor. Má dlouholetou praxi v oblasti krizové intervence a práci s ohroženými dětmi a jejich rodinami. 

Prezentaci naleznete ZDE.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Co je to krize
  • Jak funguje krize
  • Jak reagovat na projevy krize
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram