Dezinformace v souvislosti s konfliktem na Ukrajině

Dezinformace v souvislosti s konfliktem na Ukrajině

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Obsahově velmi intenzívní kurz pojednávající o moderních dějinách Ukrajiny v souvislosti se současnou situací v této zemi. 

Lektor se zabývá historickými událostmi, které vedly k současné situaci na Ukrajině. Velmi poutavě shrnuje posloupnost událostí na Ukrajině před invazí, na příkladech prezentuje formy ruské propagandy, které mají ospravedlnit stávající situaci. Vystihuje stěžejní historické události, charakterizuje významné osobnosti ukrajinských dějin Prezentuje odlišné způsoby popisu historických událostí z pohledu pohledů fašistů a banderovců. Zabývá se nejznámějšími dezinformacemi ve vztahu k Ukrajině. V závěru pak načrtává strategie, jak se bránit dezinformacím, zabývá se kritickým myšlením. 

Velmi zajímavý a objektivní vhled na situaci doložený fakty. 

Lektor Tomáš Řepa je vojenský historik z Univerzity obrany, autor publikace o banderovcích se specializací na východní Evropu.

Prezentaci naleznete Zde.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Shrnutí posloupnosti událostí na Ukrajině před invazí a po ní
  • Objasnění nejznámějších případů dezinformací ve vztahu k Ukrajině
  • Jak se v dané problematice orientovat – využití kritického myšlení, jak můžeme argumentovat
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram