Sebepoškozování: Proč děti dobrovolně volí bolest

Sebepoškozování: Proč děti dobrovolně volí bolest

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Lektorkou kurzu je Mgr. Tamara Valešová, která přestavuje problematiku sebepoškozování dětí a dospívajících. Jedná se o problematiku, která má na školách narůstající tendenci a je vhodné ji z pozice pedagogického pracovníka nebo rodiče znát. Webinář je rozdělen do dvou částí – teoretické a praktické. 

Teoretická část vymezuje termín sebepoškozování a důvody, které děti a mladistvé mohou k sebepoškozování vést. Dále jsou uvedeny podoby, kterých může sebepoškozování nabývat, a popsány indikátory, které je vhodné sledovat, máme-li u dítěte podezření na možné sebepoškozování.   

Praktická část klade důraz na schopnost pedagoga zorientovat se v situaci, kdy se setká se sebepoškozujícím se dítětem. Představuje postupy, jak s dítětem mluvit, jak ho podpořit a jak společně s ním najít potřebnou pomoc. Detailně jsou pak rozvedeny typické situace, se kterými je možné se ve školách setkat. Současně jsou uvedeny vhodné tipy na prevenci sebepoškozování ve školním prostředí. 

Závěr webináře přináší odkazy na místa, kam se v případě potřeby obrátit. Přidán je také záznam diskuze s účastníky odvysílaného webináře. 

Prezentaci naleznete ZDE.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Co je sebepoškozování a co k němu vede
  • Jaké podoby sebepoškozování má
  • Jak vést rozhovor se sebepoškozujícím se dítětem
  • Jak na prevenci ve školním prostředí
  • Kam se obrátit pro pomoc
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram