Úvod do umělé inteligence pro učitelky a učitele ZŠ

Úvod do umělé inteligence pro učitelky a učitele ZŠ

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Prezentace ke stažení ZDE. Miro z webináře k nahlédnutí ZDE.

Tento kurz je zaměřen na oblast umělé inteligence (AI – Artificial Intelligence) pro učitele a učitelky na základních školách. Cílem kurzu je poskytnout pedagogům úvod do tématu, tedy základní informace o tom, co je umělá inteligence, proč bychom se jí měli zabývat už ve školách a kde lze najít připravené materiály.  

První část webináře vede Eva Nečasová a je věnována úvodu do tématu umělé inteligence, mj. i prostřednictvím dat z výzkumu. Ten zjišťoval například to, jak je dnes umělá inteligence vnímána dětmi. Následuje vysvětlení důvodů, proč se umělou inteligencí s dětmi vlastně zabývat.  

V druhé části Herbert Ullrich vysvětlí, co je to umělá inteligence a uvede příklady jejího využití. Poté se zaměří na pojem strojové učení, které s umělou inteligencí velmi úzce souvisí.  

Třetí část webináře je zaměřena na téma práce s daty a etiky umělé inteligence v podání Vojtěcha Jindry.  

Závěrečná část pak obsahuje tipy a odkazy na praktické materiály k umělé inteligenci a strojovému učení, které učitelé mohou využít při práci s dětmi.  

O lektorech:  

Eva Nečasová je designérka a výtvarnice, zakladatelka neziskové iniciativy AI dětem, kde si klade za cíl šířit užitečné znalosti a dovednosti v oboru umělé inteligence nejen na základních školách. 

Ing. Herbert Ullrich je doktorand a výzkumník v oboru umělé inteligence na ČVUT se specializací na NLP. 

Vojtěch Jindra MSc. je magistr v oboru Machine Intelligence na Aalborg University, doktorand na FEL ČVUT a instruktor v projektu Elements of AI. 

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Proč začít se vzděláváním v oboru umělé inteligence už u dětí na ZŠ
  • Základní principy umělé inteligence a strojového učení
  • Význam dat pro obor umělé inteligence
  • Nastínění etiky umělé inteligence
  • Několik praktických tipů pro výuku umělé inteligence
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram