Kreativita: Jak překonat svůj perfekcionismus a začít tvořit

Kreativita: Jak překonat svůj perfekcionismus a začít tvořit

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Kurz je rozdělen do několika kapitol. V první kapitole si definujeme kreativitu tak, jak ji chápe lektor kurzu Ondřej. V dalších třech kapitolách budeme hovořit o třech hlavních nepřátelích kreativního myšlení. Jsou to za prvé strach, za druhé sebekritika a za třetí vážnost. Řekneme si, jak se s těmito nepřáteli vypořádat a jak postupovat, aby naše tvořivost vedla k úspěšnému cíli. V poslední části s námi bude lektor sdílet několik konkrétních technik, které vedou k rozvoji tvořivosti. Jsou to osvědčené techniky, sám je totiž používá při vývoji inovací pro firmy a také při výuce na Univerzitě Karlově. 

Prezentace k dispozici ZDE

Ondřej Markus ve dne pracuje jako designér inovací s pozitivním dopadem ve studiu Q Designers. Po večerech píše blog o kreativitě plný podivných komických komiksů. A někde mezi (většinou ve středu) učí předmět Rozjeď projekt na Univerzitě Karlově v Praze, kde studenti tvoří nové produkty od nápadu po svůj první epický (ne)úspěch.

Tipy na knihy o kreativitě:

  • Austin Kleon: Kraď jako umělec 
  • Lynda Barry: Making Comics 
  • Ičiró Kišimi, Fumitake Koga: Odvaha nebýt oblíbený 

Web odkazy: 

inovacnilaborator.cz 

 

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Jak překonat svůj strach z dělání chyb (perfekcionismus)
  • Jak vytvořit prostředí, ve kterém je kreativita podporována
  • Jaké konkrétní techniky můžete ihned začít používat pro rozvoj své kreativity i v hodinách se studenty
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram