Domácí vzdělávání, unschooling a svobodné učení

Domácí vzdělávání, unschooling a svobodné učení

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

V tomto kurzu se dozvíte, co unschooling je, jak funguje a jakým legislativním úskalím čelí ti, kteří se pro sebeřízené vzdělávání svých dětí rozhodli. Lektorka své povídání zakládá na vlastních bohatých zkušenostech se svými dětmi, které prošly jak svobodným vzděláváním, tak tradiční povinnou školní docházkou. Kurz je velmi prakticky zaměřený, lektorka odpovídá na zajímavé otázky, např. jak sladit unschooling se zaměstnáním rodičů, jak vypadá běžný den v životě unschoolera nebo jaká uplatnění nalézají unschooleři v dospělém životě. 

Zdeňka Šíp Staňková je propagátorkou tzv. unschoolingu, tedy sebeřízeného vzdělávání a svobodného učení. Je autorkou blogu a YouTube kanálu DĚTI JSOU TAKY LIDI (FB, IG, Tiktok), podílí se na rozvoji iniciativy SvobodaUčení.cz a natáčí celovečerní dokumentární film Svobodné děti (FB, IG). Propaguje informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání (FB skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy), pořádá přednášky a besedy a zejména podporuje rodiče a děti na cestě za svobodou ve vzdělávání. Respekt a úcta k druhému, jež jsou hlavními pilíři sebeřízeného vzdělávání, jsou také hlavními motivy celého jejího života. 

Prezentace ke stažení ZDE

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Rozdíly mezi svobodným a domácím vzděláváním
  • Unschooling v České republice
  • Život unschoolera a jeho rodiny v praxi
  • Požadavky na rodiče unschoolerů
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram