Úvod do kybernetiky

Úvod do kybernetiky

Categories: Kurz
Seznam přání Sdílet
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kurzu

Proč se svět mění a kdo za to může? Co je to kybernetika? Jaké jsou základní principy, objevy, vynálezy? Co všechno způsobily a ještě způsobí? A co s tím? Všechny tyto otázky si určitě kladete. A možná je jich ještě víc. Michael Šebek vám je zodpoví.

Po úvodní motivaci lektor kurzu seznamuje posluchače postupně s pojmy automatické řízení, stabilita a zpětná vazba. Díky použitým příkladům je vše srozumitelné i pro neprofesionály. Následuje část věnovaná vzájemnému propojení a interakci systémů, kde můžeme zjistit, kdy se v přírodě i ve společnosti projevuje normální Gaussovo rozdělení a kdy naopak ne-normální rozdělení. Poslední díl se zabývá umělou inteligencí a strojovým učením, které také lektor vysvětluje na příkladech.

Prezentace ke stažení ZDE

Michael Šebek je profesor kybernetiky na ČVUT, vedoucí Katedry řídicí techniky, vědec a učitel, zakladatel Robosoutěže pro střední a základní školy, komunikátor vědy, neúnavný bojovník za změny ve vzdělávání.

Show More

What Will You Learn?

  • Co je kybernetika a jaký má vliv na naši společnost
  • Co je automatické řízení, stabilita, zpětná vazba
  • Kdy se uplatní normální a kdy ne-normální rozdělení
  • Co je umělá inteligence a jak probíhá strojové učení

Course Curriculum

Zdarma

Materiály zahrnují

  • Prezentace lektora s odkazy na videa

Materiály zahrnují

  • Prezentace lektora s odkazy na videa

Požadavky

  • Nejsou nutné žádné vstupní znalosti, spíše jen zájem o přednášené téma

Audience

  • Učitelé SŠ, příp. na 2. stupni ZŠ
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram