Nová informatika na 2. stupni ZŠ

Nová informatika na 2. stupni ZŠ

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Lektorka nás velmi pěkně a poutavě provede jednotlivými oblastmi výuky informatiky v základním vzdělávání. Každou z nich popíše a přidá vlastní zkušenosti a náměty, jak je možné tyto vědomosti předat žákům.

Oblast Digitální technologie doplňuje náměty na zajímavé aktivity pro osvojení základních pojmů. K tématu Algoritmizace přidá přehled nejrůznějších aplikací, které mohou pomoci při výuce programování s roboty i bez nich. Oblast Data, informace a modelování vysvětlí na dvou praktických příkladech, kde demonstruje, jak je důležité nezadávat úlohy s jednoznačným řešením a tím donutit žáky, aby spolu o postupu řešení diskutovali. I sekce Informační technologie je doplněna zajímavým příkladem z praxe. V závěru se ještě na chvíli zastaví nad hodnocením nové informatiky. Dále dostanou účastníci návod jak postupovat při sebevzdělání v rámci nové informatiky a kde brát inspiraci.

Prezentace ke stažení ZDE

Revize RVP ZV nahrazují vzdělávací oblast informační a komunikační technologie novým oborem, kterým je informatika. Změna celé vzdělávací oblasti ukazuje, že se nejedná o kosmetické úpravy, ale o změnu zásadní. V semináři se společně podíváme na všechny čtyři oblasti nové informatiky, seznámíte se s různými hrami a aktivitami, které umožní prostřednictvím asistovaného badatelství vést děti k objevování nových informatických konceptů. Vyzkoušíte si aktivity, které lze realizovat bez počítačů, tzv. unplugged, a které podporují týmovou spolupráci a diskuzi.

Štěpánka Baierlová vystudovala učitelství na MFF UK v Praze. V létě přesídlila ze Sušice do Brna a v současné době učí na základní škole Labyrinth v Brně matematiku, informatiku a robotiku. O své práci hodně přemýšlí, ráda zkouší nové metody a neustále se snaží hledat nové cesty, které naše školství mohou posunout o kousek dál. V minulém roce se dostala do světové TOP 50 inspirativních učitelů Global Teacher Prize.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Pozitivní přístup k celé problematice
  • Náměty na realizaci nového pojetí ve výuce
  • Formy přístupu učitele k výuce nové informatiky
  • Vtažení účastníků do děje
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram