Tvorba a distribuce vzdělávacích materiálů s Publi.cz

Tvorba a distribuce vzdělávacích materiálů s Publi.cz

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Na začátku kurzu Pavel představí platformu Publi a vysvětlí její základní pravidla. Ukáže vám, jak vypadá knihovna interaktivních knih, jak se do Publi zaregistrovat a kdo tady může publikovat. Dozvíte se, co všechno může obsahovat mKniha v Publi, jak ji vytvořit, publikovat nebo sdílet se studenty, kolegy nebo zákazníky. Ve stručnosti se dotkneme také toho, jaké nástroje je možné v Publi využít. A dozvíte se také, jak se stát autorem nebo jak začít Publi používat ve své škole.

Prezentace k dispozici ZDE

Pavel Hanousek je jednatel Code Creator, s.r.o. a zakladatel platformy Publi.cz. Dříve byl ředitel ZŠ a člen Asociace ředitelů ZŠ. Je členem DigiKoalice, nadšenec do IT, fanoušek Applu.

Publi.cz je platforma pro moderní vzdělávání, vyvíjená českou společností Code Creator, s.r.o. od 2014.
Umožňuje tvořit, digitalizovat a doručit materiály, obohatit je o multimediální a interaktivní prvky (audio/video, animace, cvičení, testy se zpětnou vazbou aj.).

Vzdělávací materiály, testy, metodiku k výuce aj. lze tvořit v intuitivním HTML editoru. Poté lze sdílet s vybranými studenty, učiteli i rodiči prostřednictvím školní elektronické knihovny, řídit přístupy a ochránit knihy šifrováním proti nelegální distribuci.
S interaktivními materiály lze pracovat na jakémkoliv zařízení v režimu on/offline, pomocí běžných internetových prohlížečů i čteček/aplikací (iOS, Android, macOS, Windows).
Tyto materiály jsou využívány při výuce s komunikačními platformami Microsoft Teams, Google Meet, Zoom nebo Cisco Webex.
Knihy jsou vybaveny studijními nástroji (označení textu, poznámky, výtahy aj.) a vedou k samostatnosti.
Podporujeme tvůrce a zájemce z řad pedagogů formou kurzů zdarma nebo s akreditací MŠMT.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Seznámíte se platformou Publi.cz
  • Zjistíte, jak se dají mKnihy v Publi využít ve výuce
  • Podíváte se na nejčtěnější publikace na Publi.cz a budete je moci sami využít
  • Naučíte se, jak vytvořit vlastní učebnici v Publi

Obsah kurzu

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram