Tipy pro online výuku (nejen) na 1. stupni ZŠ

Tipy pro online výuku (nejen) na 1. stupni ZŠ

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Pomocí aplikace Kahoot můžete tvořit testy i přímo je sdílet se žáky. Quizizz a Quizlet, jak názvy napovídají, jsou aplikace pro tvorbu kvízu. Kvíz v aplikacích můžete nejen tvořit, ale také vyhodnocovat. Lektorka ukazuje několik aktivit vytvořených prostřednictvím těchto aplikací - Kartičky, Uč se, Psaní, Spelování, Testík, Spojování, Hra gravity, aktivita Live. Včelka se soustředí na rozvoj čtení a čtenářské gramotnosti. Vhodná je pro první stupeň, ale je možné ji využívat na 2. stupni u dětí s poruchou učení. Učitel volí vhodná cvičení např. oblast fonologie, psaní, porozumění krátkému textu. Prostředí je vhodné i pro sledování domácí výuky, a to analyticko-syntetické čtení.
Toglic je placená webová stránka, která umožňuje interaktivní cvičení v ČJ, M, AJ. Je možné zadat práci s čísly nebo práce se slovy. Při on-line výuce musí být přítomen učitel. Aplikaci můžeme využít i na bingo nebo křížovky.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Vyzkoušíte si práci v jednotlivých aplikacích
  • Naučíte se nasdílet aplikace žákům
  • Zkusíte si vytvořit své testy pro žáky

Obsah kurzu

Tipy pro online výuku (nejen) na 1. stupni ZŠ

Záznam celého webináře

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram