Tipy pro online výuku (nejen) na 1. stupni ZŠ

Tipy pro online výuku (nejen) na 1. stupni ZŠ

Kategorie: Kurz
Seznam přání Sdílet
Sdílet kurz
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Pomocí aplikace Kahoot můžete tvořit testy i přímo je sdílet se žáky. Quizizz a Quizlet, jak názvy napovídají, jsou aplikace pro tvorbu kvízu. Kvíz v aplikacích můžete nejen tvořit, ale také vyhodnocovat. Lektorka ukazuje několik aktivit vytvořených prostřednictvím těchto aplikací - Kartičky, Uč se, Psaní, Spelování, Testík, Spojování, Hra gravity, aktivita Live. Včelka se soustředí na rozvoj čtení a čtenářské gramotnosti. Vhodná je pro první stupeň, ale je možné ji využívat na 2. stupni u dětí s poruchou učení. Učitel volí vhodná cvičení např. oblast fonologie, psaní, porozumění krátkému textu. Prostředí je vhodné i pro sledování domácí výuky, a to analyticko-syntetické čtení.
Toglic je placená webová stránka, která umožňuje interaktivní cvičení v ČJ, M, AJ. Je možné zadat práci s čísly nebo práce se slovy. Při on-line výuce musí být přítomen učitel. Aplikaci můžeme využít i na bingo nebo křížovky.

Zobrazit více

Co se naučíte?

  • Vyzkoušíte si práci v jednotlivých aplikacích
  • Naučíte se nasdílet aplikace žákům
  • Zkusíte si vytvořit své testy pro žáky

Obsah kurzu

Záznam celého webináře

Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram