07. prosince 2020

3 výhody Seesaw v online výuce

Seesaw je nástroj, který usnadňuje dálkové učení a pomáhá propojovat učitele, žáky i rodiče. Učitelé v Seesaw přímo reagují na odevzdané úkoly svých studentů, komunikují s rodiči a inspirují se v bohaté databance pracovních listů. Žáci kreativně zaznamenávají proces svého učení a rodiče své dítě přímo povzbuzují lajkováním a komentováním odevzdaných úkolů. A jak to celé funguje? 

1. Seesaw jako online portfolio učitelů i žáků

Studenti si v Seesaw portfoliu mohou ukládat svou práci, kterou pak jejich učitelé, rodiče i vrstevníci lajkují a komentují. Autentická zpětná vazba spolužáků motivuje studenty k podávání co nejlepších výkonů, povzbuzuje je k lepším výsledkům a nabádá ke kreativnímu zachycení učebního procesu. 

Spolužáci díky Seesaw i na dálku zůstávají v kontaktu, vidí veškeré odevzdané úkoly a navzájem se inspirují a učí jeden od druhého.

Proces učení mohou žáci zachytit mnoha způsoby. V Seesaw se dají natáčet videa, pořizovat fotografie, lze v něm také kreslit, vytvářet koláže, psát poznámky a různě tyto nástroje kombinovat. Studenti mohou například propojit nástroj kreslení s nahráváním hlasového záznamu a vysvětlit tak své myšlenky přímo. Kreativní nástroje a jejich kombinace umožňují studentům pracovat svobodně, rozvíjet kreativní myšlení a demonstrovat své učení jim nejpřirozenějším způsobem.

Seesaw využívají učitelé také jako online portfolio. Pracovní listy a úkoly, které si učitelé chtějí uchovat, se dají v Seesaw snadno archivovat a učitel tak má na jednom místě uspořádanou veškerou práci,  kterou dosud odvedl. 

V rozsáhlé knihovně pracovních listů mají učitelé možnost procházet nápady na zajímavé a zábavné zpracování právě probírané látky. Své originální pracovní listy mohou v Seesaw učitelé také rovnou vytvářet. 

Online portfolio se dá použít i mimo online výuku – třeba na archivaci třídních vzpomínek, fotek z výletů apod.

2. Seesaw je prostředí pro komunikaci učitele se žákem

Učitelé zadávají žákům úkoly přímo v Seesaw a zároveň zde mohou se svými studenty soukromě komunikovat o jejich odevzdaných pracích a progresu. Učitel má v Seesaw po ruce všechny studentem odevzdané práce a může tak zhodnotit, jak žák učebním procesem postupuje. 

Učitel také může v Seesaw jednotlivé studentovy příspěvky a úkoly konstruktivně komentovat a společně s žákem postupovat na dokončení prací a zvládnutí probírané látky, a to i na dálku. 

Seesaw je ideálním místem, kde spolu může učitel a žák komunikovat ohledně odevzdaných úkolů i vzdělávání samotného. 

3. Seesaw propojuje školu s rodinou

Rodiče mají možnost si v Seesaw kdykoliv během dne prohlížet odevzdané úkoly svých dětí, jednotlivé příspěvky komentovat a lajkovat a tím své děti zároveň i motivovat. Děti vidí zájem rodičů a cítí jejich podporu. 

Žáci přidávají do svého Seesaw portfolia nejen příspěvky, na které jsou hrdí, ale odevzdávají tu také úkoly, které jim zadal učitel. Díky tomu zůstávají rodiče v obraze a mají přehled o tom, jak se dítě učí.

Projekt Učíme online je aktivitou dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
V rámci projektu Učíme online probíhá také Sbírka počítačů, do které se může zapojit každý. Momentálně se snažíme vybrat částku 300 000 Kč, která nám umožní distribuovat 500 počítačů do potřebných rodin.
Chci pomoct
Vybráno
100 172 Kč
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram