učíme Nanečisto

večerní webináře, ale také konference GEGfest online


Večerní webináře pro učitele, ale i další zájemce

V rámci hodinových kurzů se s vámi lektoři z řad učitelů podělí o své zkušenosti se vzdálenou výukou. Vyzkoušíte si, jak může vzdálená výuka probíhat a získáte praktické tipy pro své výukové aktivity. Ať už se jedná o zajímavé aplikace, které můžete ve výuce využít nebo třeba o možnosti komunikace se žáky a studenty a poskytování potřebné zpětné vazby.Abychom zajistili dostatečnou interaktivitu a prostor pro následnou diskuzi rozbor dotazů, je kapacita každého z kurzů omezena.

Vše je samozřejmě ZDARMA, stačí se pro vybraný kurz registrovat. Po registraci vám zašleme potřebné informace.

Všechny kurzy nahráváme a můžete si je později pustit ze záznamu.


nabídka večerních webinářů

večerní webináře vám budeme přinášet až do konce měsíce května, vyberte si a registrujte se

Pondělí 25. 5. 2020, 20–21 h – Storyboardthat, zapojení rodilého mluvčího v hodinách AJ konverzace (i na dálku)

Dean Reeves – bohaté zkušenosti s výukou dětí na ZŠ
Jitka Šílová – učitelka Aj, koordinátor zkoušek Cambridge

Představení Storyboardthat, které je možné propojit s Google Classroom – workshop bude probíhat v AJ (spolupráce s rodilým mluvčím)

Úterý 26. 5. 2020, 20–21 h – Formativní hodnocení aneb dáme to na jedničku?

Pavlína Loňková – učí na 1. stupni ZŠ Labyrinth Brno, kde se věnuje i metodické podpoře kolegů. Je autorkou webu www.pancelcino.cz.

Formativní hodnocení nejsou známky. Formativní hodnocení není slovní hodnocení. Formativní hodnocení vlastně není hodnocení. Tak co to tedy je? V roli žáka projdeme praktickým úkolem, který pak v roli učitelů propojíme s teorií. A snad najdeme i odpověď...

Středa 27. 5. 2020, 20–21 h – Google Assistant jako pomocník do výuky

Denis Valášek – student vývojář se zájmem o nové technologie, obzvláště hlasové aplikace, konverzační design a IoT, nejmladší Google Developer Expert pro Google Assistant.

Hlasoví assistenti se pomalu ale jistě dostávají i do našeho běžného života, proč je tedy nevyužít i během výuky? Představíme si Google Assistanta a projdeme si ukázky, jak může ve výuce pomoct žákům i vyučujícím.

Čtvrtek 28. 5. 2020, 20–21 h – Co si můžeme z uplynulého období odnést i do dalších let?

Štěpánka Baierlová – učitelka matematiky a robotiky na ZŠ v Sušici
V rámci projektu Učíme nanečisto jsme pro vás dva měsíce připravovali večerní webináře zaměřené na vzdálenou výuku a další aktuální témata. Během posledního webináře se společně ohlédneme za uplynulým obdobím, podíváme se, co nám vzdálená výuka přinesla a co bychom si z této zkušenosti mohli odnést do budoucna.Podívejte se na videa z již uskutečněných webinářů


Já jsem využila nabídku https://www.ucimeonline.cz/, jak tu byla asi před týdnem. Ozval se mi moc milý pán z Česko.Digital, s G Suite mi na dálku pomohl, hromadně přidal žáky, trpělivě odpovídal na otázky. Mají na stránkách dotazník, ozvali se mi hned druhý den. Tímto panu Jansovi velice děkuji!

Radana ŠimčíkováKdo jsme

Projekt Učíme online je aktivitou neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, komunitou GUG.cz, GEG ČR a Google ČR, Microsoft ČR, Microsoft Studentské Trenérské Centrum, komunitou Microsoft Innovative Educator Experts.