Sbírka počítačů

Chceme přístup k online výuce
pro všechny bez rozdílů

Průzkumy po jarním uzavření škol ukázaly, jak alarmující je počet žáků, kteří se nemohou účastnit výuky na dálku, a to z jednoho prostého důvodu: nemají doma počítač.

Proto jsme se rozhodli pomoci a v březnu 2020 založili Sbírku počítačů. Darované počítače umožní dětem z potřebných rodin plnohodnotné zapojení se do online výuky.

PŘÍSTUP K INTERNETU

⅓ žáků na 1 000 školách nemá přístup k online vyučování
(zdroj: šetření České školní inspekce, duben 2020)

OFFLINE RODINY

4 000 dětí jsou doma v rodinách
 úplně offline
(zdroj: odhady organizací Člověk v tísni a Nadace OSF)

BEZ KOMUNIKACE

ve 100 školách víc než ½ žáků nekomunikuje na dálku s učiteli
(zdroj: šetření České školní inspekce, duben 2020)
Situace zjara se opakuje. Školy se zavírají - byť dle aktuálních informací jen na 2 týdny - a školy a žáci opět přecházejí na online výuku. Problém s chybějícím počítačovým vybavením k online výuce u mnohých dětí během léta nezmizel. 
Nyní na podzim je sbírka více než aktuálnější.

Proto i nadále v organizování Sbírky počítačů pokračujeme a potřebujeme vaši pomoc.

Jak sbírka probíhá?

Ve spolupráci s více než 30 neziskovými organizacemi jako Amalthea, Awen Amenca, Centrum pro náhradní rodinnou péči, Člověk v tísni, DROM, Diakonie, Eduzměna, Eurotopia, NF Verda, Nadace Albatros, Nadace ČS, Nadace OSF, Ratolest, Romea, Romodrom, S.T.O.P., Klub svobodných matek a dalšími jsme v kontaktu s potřebnými rodinami, kterým chybí vybavení pro zapojení dítěte do online výuky.

Pořízený notebook rodině doručí dobrovolník, terénní pracovník spolupracující organizace, a pomůže vše nastavit. Dobrovolník je s dětmi i rodinou nadále v kontaktu a dohlíží, že se žák do výuky díky počítači zapojuje. Neziskové organizace pracují v terénu přímo s rodinami i v dalších oblastech, znají detailně jejich potřeby a možnosti, a tak jsou schopni velmi efektivně a adresně zprostředkovat pomoc. Počítače jsou rodinám darovány nebo zapůjčeny tak, aby nebylo možné vybavení zabavit, pokud je rodina v exekuci.

Díky vaší pomoci tak už mnoho dětí nebude stát nad propastí negramotnosti a nebude jim odepřeno právo na přístup ke vzdělání.

Jak se můžete do sbírky zapojit?

PŘISPĚJTE STAROU TECHNIKOU

Darujte starší či nevyužité funkční počítačové techniky (notebooky, tablety, či PC) vyplněním formuláře. Vhodný je čistě nainstalovaný počítač s operačním systémem Windows, s min. 4 GB RAM, 120 GB HDD, včetně příslušenství (kabely, myš a česká klávesnice), v případě notebooku s wifi a kamerou.
Chci darovat techniku

Přispějte finančně

Váš příspěvek bude použit na nákup počítačového vybavení např. kamer, headsetů, které pomůžou zabezpečit online vzdělávání či dovybavit zařízení ze sbírky. Finančně můžete přispět pomocí platformy Darujme.cz
chci přispět finančně

Darujte nám šrot

Šrot zlikviduje náš partner a vydá vám potvrzení o ekologické likvidaci. Výtěžek z likvidace poukážete do adresné dárcovské sbírky na platformě Darujme.cz a my jej využijeme na nákup počítačového vybavení. Vystavení potvrzení o daru pro daňové účely je samozřejmostí.

Šrotem se rozumí kovový odpad, elektronické zařízení funkční i nefunkční (minimální množství je 25 počítačů, kdekoliv v ČR s bezplatným odvozem od vás) nebo odpad z oblasti energetiky či kvalitních ocelí.
chci darovat šrot

1230

počítačů získaných pro online výuku 

1030

počítačů umístěných do rodin

Počítače už darovali

Všem našim partnerům a podporovatelům děkujeme! ❤️

Projekt Učíme online je aktivitou dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
film-playpower-switchchart-barssadwarning linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram