Internet do rodiny

Chceme přístup k internetu
pro všechny bez rozdílu

Průzkumy po jarním uzavření škol ukázaly, jak alarmující je počet žáků, kteří se nemohou účastnit výuky na dálku, a to z jednoho prostého důvodu: nemají doma počítač.

Proto jsme se rozhodli pomoci a v březnu 2020 založili Sbírku počítačů. V průběhu darování do potřebných rodin, ve spolupráci s neziskovými organizacemi a školami, jsme ale zjistili, že pro mnoho rodin je překážkou pro využití počítače také chybějící nebo technicky nevyhovující domácí internet pro potřeby online výuky.

Od dubna 2020 tedy spolupracujeme s Nadací O2, s podzimní vlnou ale počet potřebných rodin výrazně přesáhl možnosti, a tak jsme se v říjnu 2020 domluvili s dalšími partnery, kteří nám pomáhají poptávku uspokojit.

Jak zprostředkování služby Internet do rodiny probíhá?

Ve spolupráci s více než 30 neziskovými organizacemi pomáháme potřebným rodinám, kterým chybí domácí internet pro online výuku, doučování nebo jako důležitý zdroj informací pro vzdělávání a různé životní situace.

Konkrétní potřebnou rodinu vybere s námi spolupracující nezisková organizace, která dobře zná potřeby rodiny a její aktuální situaci a může - kromě připojení k internetu - zajistit další sociální služby, které pomáhají zvyšovat kvalitu života rodiny.

V případě potřeby žáka nebo rodiny, kteří v péči neziskové organizace zatím nejsou, preferujeme doporučení některé z našich spolupracujících neziskových organizací.

Díky vaší pomoci tak už mnoho dětí nebude stát nad propastí negramotnosti a nebude jim odepřeno právo na přístup ke vzdělání.

Spolupracující neziskové organizace

Jak se můžete zapojit Vy?

Zapojte se jako nezisková organizace

Máte v péči rodinu, která internet do rodiny potřebuje? Registrujte se mezi naše spolupracující organizace a pomůžeme Vám zajistit vše potřebné. Pokud jste již registrovanou organizací, svoje požadavky směřujte do formuláře zde.
Registrovat neziskovou organizaci

Přispějte finančně

Váš příspěvek bude použit na nákup internetového připojení. Pro některé lokality jsou spojené se zavedením internetu další náklady nebo je potřeba mobilní připojení, které se nám nepodařilo zajistit pro rodiny zdarma. Přispět můžete skrze Darujme.cz
chci přispět finančně

Zažádejte o připojení

V případě potřeby žáka nebo rodiny o internetové připojení, je možné zadat požadavek na operátora. Bezplatné datové připojení na 6 měsíců je včetně instalace a modemu, jedná se o pevný internet, vázaný na konkrétní adresu, a tedy o stabilní a rychlé připojení.
Žádost o připojení

Doporučte potřebnou rodinu

Máte mezi blízkými nebo ve svém okolí potřebnou rodinu? Vyhledáním neziskové organizace jim pomůžete potřebné připojení získat a rodina může péčí neziskové organizace využít také další sociální služby, které pomáhají zvyšovat kvalitu života rodiny. Seznam organizací je k vyhledání například zde.
seznam organizací

Internet do rodiny už darovali

Všem našim partnerům a podporovatelům děkujeme! ❤️
Projekt Učíme online vznikl jako aktivita dobrovolníků neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s American Academy, GUG.cz, Google ČR, Microsoft ČR a dalšími partnery.
Nyní je projekt realizován Národním pedagogickým institutem České republiky (NPI ČR).
heartusersdiamondselect linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram